Uwierzycie? Za nami piąty tydzień Kulturalnych Wakacji w Szczuczynie!
Poniedziałek. Zespołowe gry na Hali Sportowej i przygotowania do pierwszej szczuczyńskiej edycji Turbobiegu!
Wtorek. Oglądamy i sprawdzamy po raz ostatni przeszkody ustawione na trasie Turbobiegu… Oficjalnie otwieramy Biuro Rekrutacyjne, dzielimy uczestników Turbobiegu wg kategorii wiekowych, następnie wspólnie przechodzimy cały tor biegu omawiając poszczególne przeszkody. Startują pierwsi zawodnicy… W ciągu kilku minut pogoda zmienia się diametralnie… Potężna ulewa zmusza nas do przerwania biegu… Zastanawiamy się nawet nad jego odwołaniem… Jednak po krótkiej naradzie zapada decyzja – kontynuujemy! Zawodnicy startują jeden po drugim – każdy z zamiarem uzyskania jak najlepszego czasu a tym samym zdobycia tytułu mistrza pierwszej edycji Turbobiegu.
Ulewny deszcz sprawił, że pokonanie toru jest duużo trudniejsze… Jednak to nie przeraża wakacjowiczów wręcz przeciwnie! Słychać komentarze: „Fajnie!”, „Bomba!”…
Czas na podsumowanie. Ogłoszenie wyników, wręczenie mistrzowskich pucharów i pamiątkowych medali… chwila jeszcze pamiątkowe zdjęcia…
Mistrzowskie tytuły przypadły dziewczętom:
w kategorii dzieci – Dominice Maciorowskiej, w kategorii młodzieży – Patrycji Chmielewskiej.
Środa. Rajd rowerowy do Niedźwiadnej w ramach Rodzinnej Olimpiady Retro. Wspólna akcja Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” (realizatora projektu), Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Wspólnie bawiliśmy się i ogniskowaliśmy. Dziękujemy dyrektorowi Krzysztofowi Grunwaldowi za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia.
Czwartek. 75 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Z tej okazji na stadionie przy Hali Sportowej odbyły się biegi „W hołdzie Powstańczej Warszawie. Szczuczyn pamięta”. Każdy z uczestników biegów otrzymał pamiątkowy medal. Same biegi poprzedzone były krótkim wstępem historycznym, Dyrektor BCK w Szczuczynie Janusz Siemion przybliżył uczestnikom biegu realia ówczesnych dni i historię powstania.
Wakacjowicze dziękujemy, że w tym dniu byliście z nami.
Piątek. Wyjazd do Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjnego „Knieja” nad Jezioro Rajgrodzkie. Po początkowym wahaniu i sprawdzeniu temperatury wody jednomyślnie zapadła decyzja, że nie ma co dłużej czekać… Plusk do wody a następnie prujemy fale jeziora na rowerkach wodnych.
Wakacjowicze – Kulturalne Wakacje trwają! Przed nami kolejne dni wspólnej zabawy!
Z wakacyjnymi pozdrowieniami
Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.