ODCISK „ŻUBRA” NA DOLNYM ŚLĄSKU- medale dla GWIAZDY

0

W dniach 02-04 września 2016 roku w Bielawie woj. dolnośląskie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Młodziczek, Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Dzięki zaangażowaniu nowego Zarządu Podlaskiego Związku Zapaśniczego oraz Podlaskiego Zrzeszenia LZS udział w tych zawodach (rangi ogólnopolskiej) wzięło 32 dziewcząt i chłopców z Podlasia. Nasi młodzi adepci zapaśniczego rzemiosła poszli w ślady swoich starszych kolegów i zostawili na ziemi dolnośląskiej odcisk pradawnego „ŻUBRA”. Otóż reprezentujące MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie dziewczęta zdobyły na tych zawodach pierwsze miejsce drużynowo na 25 startujących ekip. Zdobyły pięć medali: srebrne- Kinga Zielińska w kat. do 52kg i Agnieszka Dzięgielewska w kat. do 67kg oraz brązowe- Łucja Ostaszewska i Renata Gutowska w kat. do 40kg i Magdalena Bagińska w kat. do 67kg. „GWIAZDĘ” reprezentowali również chłopcy w stylu wolnym i zdobyli dla klubu 5 miejsce drużynowo na 21 startujących ekip. Medale zdobyli Paweł Chrostowski- złoty w kat. do 85kg oraz brązowe Wiktor Bobrowski i Krystian Pawłowski w kat. do 66kg. Dobrze zaprezentowali się również inni przedstawiciele podlaskich klubów, w tym MLUKS MOSiR Grajewo, LMUKS „OLIMPIK” Suwałki” oraz UAKS „PODLASIE” Białystok i LUKS „AMATOR” Juchnowiec. Złoto w kat. do 53kg zdobył Dawid Nitupski , a jego klubowi koledzy dorzucili trzy brązowe krążki: Bartosz Poniatowski w kat. do 35kg, Brajan Szreder w kat. do 38kg oraz Szymon Boć w kat. do 59kg ( wszyscy w klasyku) dając tym samym klubowi 5 miejsce drużynowo na tym turnieju. Medale w klasyku zdobyli również: Grzegorz Bursa – srebrny w kat. do 85kg i Marcin Kasjaniuk- brązowy w kat. do 73kg ( obaj UAKS „PODLASIE” Białystok). W stylu wolnym medal brązowy w kat. do 73kg dla Podlasia wywalczył jeszcze wychowanek klubu „OLIMPIK” Suwałki”- Konrad Wasilewski. W grupie dziewcząt medale brązowe dla woj. podlaskiego zdobyły jeszcze jego klubowe koleżanki, tj. Karolina Zakrzewska w kat. do 52kg oraz Gabriela Gorszewska w kat. do 57kg. Korzystając z okazji w imieniu wszystkich biorących udział w zawodach zawodników i trenerów chciałbym podziękować organizatorom i gospodarzom Mistrzostw za bardzo ciepłe przyjecie nas- przybyszów z dalekiego dla nich wschodu.