Policjanci w trakcie kontroli miejsca zagrożonego w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 54km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym. Jest to w tym roku 53 przypadek zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.
(21.11.2016) w godzinach wieczornych grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty, gdzie, zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Po godzinie 19:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 104 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobową Mazdą do kontroli drogowej. 26–letni mieszkaniec powiatu grajewskiego nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.
Policja przypomina!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna strona internetowa, za pomocą której można przekazać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Prezentowane na mapach informacje uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń jak i zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.
Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.
Pamiętaj!
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Ponadto zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
policjagrajewo.pl
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.