Spotkanie autorskie z Przemysławem Zańko

0

Dnia 10 grudnia 2016r. (sobota) w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie odbyło się spotkanie autorskie, na którym gościliśmy Przemysława Zańko, autora wielu opowiadań fantastycznych i artykułów publicystycznych.
Na wstępie nasz gość opowiedział o początkach swojej drogi pisarskiej, że już od szkoły podstawowej pisał opowieści o dinozaurach i magach ale też opisywał dalsze losy bohaterów czytanych przez siebie książek. Ciekawie i żartobliwie wspominali ten okres jego byli nauczyciele, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Zańko ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracuje jako „wolny strzelec” w zakresie redakcji, korekty i copywritingu w Warszawie. Debiutował w 2012 roku, kiedy to w konkursie literackim „Futuronauta” organizowanym przez działające w Uniwersytecie Jagiellońskim Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju tegoż uniwersytetu zdobył Nagrodę Główną i Nagrodę Rektora Uniwersytety Jagiellońskiego. Jego „Przypadki Guliwera Kruzoe” (Nowa Fantastyka 4/14) zostały numerem 1 w plebiscycie czytelników na najlepsze opowiadanie polskie 2014 roku. Również opowiadanie „Pajęczarka” zagościło na łamach Wydania Specjalnego Fantastyki [4(49)2015] i zostało uznane za najlepsze opowiadanie polskie tegoż roku. W tym samym roku Przemysław Zańko został nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Andrzeja Zajdla.
Przemek opowiadał też o tym , jak pisze i skąd czerpie inspiracje do swoich opowiadań, że ma swoje pomysły i nie chciałby pisać powieści na zamówienie. Aby rozwijać się jako pisarz ciągle ma kontakt ze słowem, pisze i dużo czyta. Rozróżnia krytykę, która go rozwija i inspiruje od krytykanctwa, które czasem boli, ale go ignoruje.
Zdradził nam też swoje plany na 2017 rok. Marzy mu się pisanie opowiadań w języku angielskim. Podjął już nieśmiałe próby w tym kierunku. Nie zmieni zdania w jednej zasadniczej sprawie – nie przestanie pisać. Podarował też bibliotece książkę, w której znajdziemy jego słynną „Pajęczarkę”.
Na zakończenie, wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z Przemkiem, mogli przy kawie i herbacie porozmawiać z nim na temat jego twórczości, pracy i życia, tego prywatnego jak i zawodowego.

BM w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x