Dziś (20 czerwca 2018 r.) na boisku Orlik w Szczuczynie odbyła się Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2018. Impreza została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie dzięki uzyskanemu wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz sponsorów. Olimpiada zgromadziła zawodników i opiekunów z takich miast jak: Olecko, Sejny, Kolno, Mońki, Grajewo, Szczuczyn oraz wielu wolontariuszy, którzy pomagali w sprawnym przebiegu wszystkich konkurencji. Celem imprezy była integracja i rywalizacja osób niepełnosprawnych, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz budzenie wiary we własne siły i możliwości wszystkich zawodników. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania uczestników, opiekunów oraz gości, wśród których znaleźli się m.in. p. Grażyna Bogdańska Dyrektor Oddziału Podlaskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku, p. Jolanta Budzińska – Sekretarz UM w Szczuczynie, p. Anna Świderska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, p. Anna Jagusz – Dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie, p. Janusz Marcinkiewicz – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego, p. Janusz Siemion – Dyrektor BCK w Szczuczynie, p. Krzysztof Wysocki – Prezes WPK TBS w Szczuczynie.
Następnie wszyscy uczestnicy i goście wzięli udział w przemarszu z pochodnią wokół stadionu. Zwieńczeniem przemarszu było odpalenie znicza Olimpijskiego przez p. Martę Gutowską – Kierownik WTZ w Szczuczynie i w Grajewie oraz p. Wiesława Ruszczyk – Prezesa Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Po symbolicznym otwarciu Olimpiady wszyscy sportowcy, dzięki pięknej pogodzie mogli bez przeszkód rozpocząć sportową rywalizację.
Zawodnicy i zawodniczki startowali w klasycznych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 200 metrów, biegu na 400 metrów, sztafecie 4×100 metrów oraz wielu innych, dostosowanych do stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Konkurencjom olimpijskim towarzyszyły, także inne atrakcje, takie jak: dmuchańce, paintball , foto-ramka. Olimpiadę uświetniał, także Dj Szymi, który przez cały czas gorąco zachęcał do zabawy. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali medale, najlepsi dostali, także puchary oraz nagrody, ufundowane przez sponsorów.
Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2018 nie była tylko rywalizacją sportową, była radością, zabawą oraz formą poznania nowych osób. Olimpiada w Szczuczynie, chodź organizowana po raz pierwszy, spotkała się z wielkim zainteresowaniem osób niepełnosprawnych, co bardzo cieszy, gdyż wysiłki organizatorów zostały należycie docenione przez osoby najważniejsze w tym dniu.
Dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! 🙂
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.