Dożynki Powiatowe 2015- fotorelacja z części oficjalnej

0

20 września 2015 r. odbyły się Dożynki Powiatowe. Organizatorami byli Starosta Powiatu Grajewskiego, Burmistrz Miasta Grajewo, Wójt Gminy Grajewo, Ksiądz Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ppor. Kazimierzowi Sztramko. Następnie księża na czele z JE ks. Biskupem Łomżyńskim Januszem Stepnowskim poświęcili delegacje ze wszystkich gmin powiatu grajewskiego, które przybyły z wieńcami dożynkowymi. Msza Święta polowa odprawiona została na placu przy Kościele Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, po której na zaproszenie Starosty Powiatu Grajewskiego pana Jarosława Augustowskiego wszyscy uczestnicy dożynek podzielili się poświęconym chlebem- przygotowanym przez piekarnie z terenu powiatu.

Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, spośród 9 wieńców wykonanych przez mieszkańców poszczególnych parafii nagrodzono:

W kategorii wieńce tradycyjne:

Miejsce I- Sojczyn Borowy- parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Białaszewie

oraz Kramarzewo i Konopki Awissa- parafia pw. Św. Anny w Radziłowie

Miejsce II- Łękowo- parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej pomocy w Grajewie

W kategorii wieńce nowoczesne:

Miejsce I- Niedźwiadna, parafia pw. Św. Stanisława Biskupa w Niedźwiadnej,

Miejsce II- Jambrzyki- parafia pw. Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie

Miejsce III- Ciemnoszyje- parafia pw. Stanisława Biskupa Męczennika w Białaszewie

Wyróżniono wieńce: wsi Obrytki i Koniecki- parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Słuczu, wsi Toczyłowo- parafia Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, Prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL pan Edmund Borawski wraz z panem Wojciechem Grochowskim (ubiegającym się o mandat poselski z listy PSL w zbliżających się wyborach parlamentarnych) uhonorowali pamiątkowymi dyplomami najlepszych dostawców mleka z powiatu.
Następnie panowie Ryszard i Wiesław Sztramko – synowie ś.p. pilota przekazali Grajewskiej Izbie Historycznej pamiątki po ojcu, w tym m.in. mundur, dziennik pokładowy pilota, legitymacje oraz wiele fotografii. Miejski Dom Kultury w Grajewie zapewnił obsługę techniczną, logistyczną imprezy jak również przygotował część artystyczną. Na dożynkowej scenie wystąpiły zespoły: Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” (MDK- Grajewo), zespoły: SLASH (MDK- Grajewo), „Jesienne Kwiaty” z Klubu Seniora w Grajewie, zespół ludowy „Szczuczyniacy”, TEQUILA, VICE VERSA, „Kolorowy Tabor” z Radziłowa, „Kłosek” z Niećkowa, „Paka z Grajewa”, AKORD z Grajewa, Grupa 18+VAT z Ełku, Solistki ze Stowarzyszenia Kultura Niezależna, Soliści z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie i Chór Miejski (MDK- Grajewo). Gwiazdą wieczoru był zespół MIG, który mimo deszczu zgromadził liczną publiczność. Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć technikę wypieku sękacza w wykonaniu pań ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek „Wiejski Zakątek”.

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress