FLESZ:

GODY 2019 Z BCK W SZCZUCZYNIE

0

Dnia 11 stycznia 2019r. roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2019”. Przegląd otworzył Janusz Marcinkiewicz – kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie. Organizatorami przeglądu byli:

Starostwo Powiatowe w Grajewie

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Urząd Miejski w Szczuczynie

Przed komisją w składzie: Jadwiga Jolanta Budzińska – sekretarz gminy w Szczuczynie, Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, Marianna Ostrowska – zasłużony pedagog wystąpiło 6 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach.

W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce przyznano: zespołowi „Z Kozą”
z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, drugie miejsce: zespołowi „Z Gwiazdą” Jaczunki z Zespołu Szkół w Niećkowie, trzecie miejsce: „Z Gwiazdą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała pierwsze miejsce: zespołowi „Kolędowanie z szopką” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu, drugie miejsce ex aequo: zespołowi „Jasełka” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie i zespołowi Jasełka „Cicha noc” Betlejemskie Niedźwiadki ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru
w Niedźwiadnej.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Zespoły: „Z Kozą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, „Z Gwiazdą” Jaczunki
z Zespołu Szkół w Niećkowie i zespół „Kolędowanie z szopką” z
Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu wystąpią podczas XXX Wojewódzkiego Spotkania Zespołów Kolędniczych, które odbędzie się 27.01.2019r. w Hajnówce.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zespołom za udział w szczuczyńskiej edycji „GODY 2019”.

Andrzej Kosmowski

BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress