Mieszkańcy miasta Grajewa, okolicznych gmin i powiatu grajewskiego zyskali nowoczesną pływalnię oraz Muzeum Mleka. W hali basenowej znajduje się niecka sportowa wyposażona w liny wydzielające z urządzeniem wspomagającym kąpiel osobom niepełnosprawnym, niecka rekreacyjna z brodzikiem i atrakcjami: armatkami wodnymi, wodospadem, gejzerem, grzybkiem wodnym. Sporą atrakcją jest zdrowotna grota solna, przygotowana na 4 miejsca wypoczynkowe wyposażona w jonizator i inne cenne pierwiastki wzbogacające powietrze w mikro i makroelementy oraz dyfuzor. Pomieszczenie będzie w nocy odkażane lampą UV. Następną cenną dla zdrowia atrakcją basenową jest zespół saun- pierwsza sauna sucha standardowa, druga sauna na podczerwień dla osób starszych, gdzie temperatura jest niższa oraz kolejna sauna parowa wyłożona w środku mozaiką z wysokimi parametrami cieplnymi o przyjemnej woni olejku eterycznego. W obiekcie znajdują się również grota lodowa, natrysk wrażeń, szatnie (damska, męska i dla osób niepełnosprawnych), pomieszczenia do masażu, natryski, pomieszczenie z suszarkami oraz wygodna poczekalnia.
Jak mówi dyrektor MOSIR w Grajewie pan Paweł Zalewski cennik będzie oscylował w granicach 7-9 zł od osoby/godzinę dorosłej (basen sportowy, niecka rekreacyjna, brodzik dla dzieci wraz z atrakcjami wodnymi jakuzie). Jeżeli zaś chodzi o grotę solną będzie ona zaliczkowana w innej cenie. Natomiast dostęp do saun ma być na początku w cenie biletu, oczywiście będzie niższa cena dla dzieci, dzieci do lat 4 będą mogły uczęszczać na basen nieodpłatnie. Kombatanci, osoby starsze emeryci i inni uprawnieni ze zniżką 50% ceny biletu. Do wykupienia będą również karnety miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne, oczywiście będą to karnety odpowiednio rabatowane. W niedziele, święta oraz inne dni wolne np. ferie ceny za wstęp będą również bardziej korzystne. Porównując nasz cennik np. do cennika basenu ełckiego uważam, że jest on konkurencyjny, zbliżony, odpadają również koszty dojazdu, a nasza pływalnia spełnia wszystkie wymogi.
Zależy nam na współpracy, dlatego też zostaną wystosowane oferty do szkół. Celem nadrzędnym na pływalni jak i innych obiektach sportowych MOSIR jest popularyzacja sportu dla dzieci i młodzieży. Z pewnością basen będzie dostępny dla uczniów szkół w godzinach od 8.00 do 15.00 i w zależności od decyzji podjętej prze UM, burmistrza i dyrektorów będzie można prowadzić na nim zajęcia.
Na pływalni nie ma pomieszczenia na utworzenie bufetu, ale dla klientów planuje się zainstalowanie 2 automatów, jeden serwowałby napoje typu kawa, herbata, drugi natomiast drobne przekąski, np. paluszki, batoniki i chipsy. Być może w Muzeum Mleka jego zarządca zobaczy swoja szansę i zdecyduje się na catering lub restaurację- wyraził przekonanie dyrektor.
Projekt „Rozwój oferty turystycznej Miasta Grajewo poprzez inwestycje w budowę infrastruktury turystyczno – rekreacyjno – sportowej” został zakończony. Uroczyste otwarcie pływalni w Grajewie zaplanowano na 15 października 2015 roku, natomiast do użytku dla klientów zostanie otwarta 17 października 2015 roku.
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.