„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Szczuczynie i Rajgrodzie

2

Dzielnicowi z gminy Rajgród i Szczuczyn zaprezentowali założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” podczas spotkania z lokalną społecznością. Omówili ideę powstania policyjnego narzędzia i zachęcali do rozważnego korzystania z tej aplikacji.

Dzielnicowi z gmin Rajgród i Szczuczyn cyklicznie organizują spotkania z lokalną społecznością, aby przypomnieć ideę funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz zachęcić do korzystania z policyjnej aplikacji. Jedno z takich spotkań odbyło się w ubiegły wtorek w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie podczas warsztatów komputerowych „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Uczestnikami spotkania byli seniorzy z gminy Szczuczyn, którzy licznie przybyli na prelekcję. Dzielnicowi szczegółowo przedstawili prelegentom, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Na kolejnym spotkaniu – tym razem w siedzibie Banku Spółdzielczego w Rajgrodzie, dzielnicowi zaprezentowali pracownikom instytucji funkcjonowanie Map, pokazali w jaki sposób można się logować do aplikacji, oraz jak prawidłowo zaznaczać występujące zagrożenia. Zachęcając do aktywnego korzystania z „Mapy”, funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa osób mieszkających na danym terenie. Ponadto, mundurowi wskazali dużą rolę dzielnicowego w realizacji tego zadania. Funkcjonariusze zaznaczali, że jego praca opiera się przede wszystkim na dobrym kontakcie z lokalnym społeczeństwem, a bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress