Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

0

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że 15 proc. Polaków, mających dzieci do 18. roku życia, stosowało wobec nich przemoc przynajmniej raz; 12 proc. – więcej niż raz, 1 proc. – wiele razy. W sierpniu zeszłego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która wprowadziła zakaz bicia dzieci.

Nie bądź obojętny wobec przemocy zwłaszcza w stosunku do dzieci, które same nie potrafią się bronić. Jeżeli jesteś ofiarą przemocy, bądź świadkiem zdarzenia, lub podejrzewasz, że ktoś może być bity czy dręczony psychicznie – ZAREAGUJ!
  • zadzwoń pod bezpłatną Niebieską linię – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – telefon: 801 889 880.
  • zadzwoń na Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 0 800 12 12 12 (numer bezpłatny). 
  • Fundacja Dzieci Niczyje prowadzi Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży a także skrzynkę kontaktową – numer telefonu 116 111, możliwość napisania wiadomości – na stronie: www.116111.pl/napisz.
  • Do dyspozycji wszystkich jest również numer 112, na który możecie dzwonić, żeby uzyskać pomoc w nagłych przypadkach. 
  • Więcej informacji o tym, jak reagować na przemoc dzieci można znaleźć na stronie kampanii prowadzonej przez Rzecznika Praw Dziecka – „Reaguj. Masz Prawo”: www.jakreagowac.pl.
  • Na stronie Porozumienia Niebieska Linia znajdziesz listę instytucji członkowskich Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Organizacji i Instytucji Pomagających Ofiarom Przemocy, do których możesz się zgłosić o pomoc.
  • O tym, gdzie się zgłosić, gdy Wasze prawa zostały naruszone – czytajcie na stronie UNICEF (przemoc, ale także zagrożenia w internecie, dzieci uchodźców, pomoc najuboższym).

    Źródło: http://www.wosp.org.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress