W czwartek 1 października 2020 r. wznowione zostanie udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa oraz mediacji w punktach zlokalizowanych w powiecie grajewskim tj.
-
Punkt w Grajewie zlokalizowany w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wojska Polskiego 74 C, czynny od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach: poniedziałek 11.30-15.30, wtorek-piątek 8.00-12.00
-
Punkt mobilny (po jednym dniu w tygodniu na terenie każdej gminy za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy):
-
poniedziałek, w budynku Urzędu Gminy w Radziłowie, Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów, w godzinach 8.00 – 12.00,
-
wtorek, w budynku Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, ul. Szczuki 1, 19-230 Szczuczyn, w godzinach 8.00 – 12.00,
-
środa, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie gm. Grajewo, ul. Szkolna 1, w godzinach 10.00 – 14.00,
-
czwartek, w budynku Urzędu Miasta w Rajgrodzie, ul. Warszawska 32, 19-206 Rajgród, w godzinach 8.00 – 12.00,
-
piątek, w budynku Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, ul. Piaskowa 13, 19-222 Wąsosz, w godzinach 8.00 – 12.00.
Niezmiennie istnieje możliwość uzyskania darmowej porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj. telefonicznie lub w trybie korespondencyjnym (drogą pocztową lub e-mailem).
W celu uzyskania pomocy prawnej należy dokonać zgłoszenia pod nr telefonu 86 273 84 60, e-mail: npp@starostwograjewo.pl ,ON-LINE pod linkiem lub drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Grajewie, 19-200 Grajewo, ul. Strażacka 6B.
Osoba uprawniona – która w myśl art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej podpisze oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w jednym z wyżej wymienionych punktów otrzyma nieodpłatną pomoc prawną.
Po udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim, osobę uprawnioną informuje się o możliwości przekazania anonimowej opinii o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim pod wskazanym wyżej numerem telefonu, adresem poczty elektronicznej lub listownie.
W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz prawników, aby wejść do punktu konieczne jest zasłonięcie ust i nosa. Następnie będąc już w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej należy zdezynfekować ręce oraz zachować tzw. dystans społeczny tj. odległość 1,5-2m od innych osób.
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.