W Szczuczynie odbyło się spotkanie dotyczące budowy kolejnego odcinka drogi S61. Tym razem chodzi o odcinek Stawiski – Szczuczyn. Trasa ma powstać w ciągu najbliższych pięciu lat. Zainteresowani mogą zgłaszać uwagi do wstępnego projektu ekspresówki do inwestora, czyli białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Na spotkanie w szczuczyńskim ratuszu przyszło ponad dwudziestu mieszkańców regionu. Tu mogli się zapoznać ze wstępnym
projektem odcinka drogi S61, która ma połączyć koniec obwodnicy Stawisk z początkiem obwodnicy Szczuczyna. – Droga ekspresowa, to znaczy, że jest to droga, która będzie miała ograniczoną dostępność, czyli wjazd i wyjazd na autostradę będzie możliwy tylko za pomocą węzłów – mówi Marek Czapla, wykonawca wstępnego projektu drogi.
Inwestycja to część trasy Via Baltica, która ma połączyć Warszawę z krajami Bałtyckimi. Jednym z jej odcinków jest także budowana właśnie obwodnica Szczuczyna, dlatego w spotkaniu uczestniczył również samorząd. – Dla nas jest to po prostu otwarcie na świat i z takiego punktu transportowego, to jest trasa, która przybliży światu Szczuczyn i mam nadzieję też otworzy zainteresowanie inwestorów naszym miastem – powiedział Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna.
Mieszkańcy miast takich jak Szczuczyn z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy całej trasy S61. Dla nich będzie to
oznaczało poprawę komfortu i bezpieczeństwa. Ale zupełnie inaczej na tę inwestycję patrzą mieszkańcy okolicznych wsi.
Rolnicy pytali o szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne, na przykład planowaną szerokość dróg serwisowych, a także możliwość
dojazdu do pól i do Szczuczyna. Bardzo ważna jest także kwestia zapłaty za ziemie, które mają utracić.
Przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali zebranych, że ta kwestia zostanie
rozstrzygnięta przez rzeczoznawców w momencie wykupu gruntów, czyli mniej więcej za trzy lata. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi do wstępnego projektu drogi Stawiski – Szczuczyn jeszcze przez tydzień.
Źródło: http://bialystok.tvp.pl
Jeden komentarz
będzie dobrze, a ile placą rolnikom za ziemię? wie ktoś?
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.