Dnia 17 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie dotyczące cyberprzemocy. Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Problem ten dotyczy głownie dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!
Panie z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w przystępny i przyjazny sposób, wyjaśniły młodym ludziom, że do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się między innymi: wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, podszywanie się pod kogoś w Sieci.
Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinne, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Celem spotkania było powiedzenie STOP cyberprzemocy oraz pouczenie, co należy zrobić, jeśli doświadczy się cyberprzemocy lub jest się jej świadkiem. Młodzież została również uświadomiona jakim sankcjom prawnym podlega sprawca cyberprzemocy.
Jeden komentarz
Panie z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w przystępny i przyjazny sposób, wyjaśniły młodym ludziom, że do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się między innymi: wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, podszywanie się pod kogoś w Sieci. Znaczy, STOP ośmieszania debilizmu komunistycznego.
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.