Z klasyką przez Polskę – koncert w Szczuczynie

0

W piątkowe popołudnie (7.07.br.) w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbył się koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” w wykonaniu Pana Konstantego Andrzeja Kulki, któremu towarzyszył przy fortepianie Paweł Wakarecy.

Pan Konstanty Andrzej Kulka, należący do grona najwybitniejszych skrzypków na świecie, jest legendą polskiej wiolinistyki. Koncertuje z najlepszymi orkiestrami u boku największych dyrygentów. Dokonał wielu nagrań, za które otrzymał szereg prestiżowych nagród. Propaguje kulturę polską na całym świecie, m.in. rozsławiając w całej Europie i Ameryce Północnej I Koncert skrzypcowy Krzysztofa Pendereckiego. Jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi klasę skrzypiec.

Towarzyszący Panu Konstantemu Andrzejowi Kulce Paweł Wakarecy jest finalistą Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku, na którym zdobył Wyróżnienie oraz nagrodę specjalną dla najlepszego Polaka. Jest znakomitym solistą i kameralistą. Ma już w swoim dorobku liczne nagrania oraz występy na prestiżowych festiwalach i w słynnych salach koncertowych.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że ten znakomity muzyczny duet zaszczycił Szczuczyn swoim występem.

„Z klasyką przez Polskę” to seria koncertów Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i pod jego patronatem. Dzięki tej pięknej inicjatywie muzyka klasyczna dociera do kolejnych miast i miasteczek zdobywając tym samym nowych entuzjastów.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jackowi Majkowskiemu za współpracę przy organizacji koncertu.

Podczas piątkowego koncertu „Z klasyką przez Polskę” Panowie Konstanty Andrzej Kulka i Paweł Wakarecy zabrali nas w niesamowitą muzyczną podróż, której towarzyszyły utwory:

Henryk Wieniawski (1835-1880)

Polonez D-dur op. 4 na skrzypce  i fortepianie

Ludwig van Beethoven (1770-1827)

V Sonata F-dur op. 24 „Wiosenna” na fortepian i skrzypce

Allegro

Adiago molto espressivo

Scherzo. Allegro molto – Trio

Rondo. Allegro ma non troppo

Henryk Wieniawski

Obertas G-dur op. 19 nr 1 na skrzypce i fortepian

Legenda op. 17 na skrzypce  i fortepian

Karol Lipiński (1790-1861)

Wariacje na temat z opery Kopciuszek Rossiniego op. 11 na skrzypce  i fortepianie

Na prośbę publiczności artyści zagrali bis.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe doznania muzyczne!

 

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress