W niedzielę 14 stycznia br. odbył się w Wąsoszu Koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek oraz występ Kolędników z szopką z Wąsosza w nowej odsłonie
i obsadzie /p. Ewa i Jacek Nowakowie, p. Jolanta i Artur Koniecko, p. Agnieszka Wszeborowska, p. Romuald Borawski, p. Robert Baran, p. Marek Komosiński/.
Klimat tego niedzielnego koncertu pozwolił wszystkim powrócić wspomnieniami do atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Usłyszeliśmy znane tradycyjne kolędy, zabawne pastorałki oraz piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Wąsosz przygotowane przez panią Jolantę Koniecko p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu, a także dzieci ze Szkoły Muzycznej w Szczuczynie pod kierunkiem Pani Elżbiety Jerulank.
Podkłady muzyczne do dwóch utworów przygotował Dawid Zieliński – uczeń klasy III /Gimnazjum/ SP w Wąsoszu.
W koncercie wykorzystano m.in. cytaty Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, ks. Jana Twardowskiego, mówiące o miłości bliźniego, nadziei, przebaczaniu.
Widzowie podziwiali entuzjazm, muzykalność i radość występujących wokalistów, akordeonistów i skrzypaczek. W oczekiwaniu na kulminacyjny punkt programu wspólnie śpiewano kolędy.
Występ Kolędników z szopką z Wąsosza wywołał bardzo pozytywne reakcje widzów. Zespół kolędniczy powstał w tym roku z inicjatywy pani Jolanty Koniecko, chociaż sam pomysł ożywienia kukiełek zrodził się i dojrzewał przez lata u pana Jacka Nowaka. Jego oryginalna szopka i teksty mają już ponad kilkadziesiąt lat i przetrwały do dziś… przetrwały, ponieważ pan Jacek kultywuje tę piękną tradycję, występując corocznie na przeglądach, zajmuje czołowe miejsca.
Podjęte działania w kierunku przygotowania przedstawienia na podstawie scenariusza Kolędników z szopką z Wąsosza powiodły się. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich aktorów mogliśmy obejrzeć efekt tej pracy. Piękna scenografia szopki to zasługa wąsoskiego artysty – malarza Pana Romualda Borawskiego.
W piątek zespół wziął udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2018” w Szczuczynie i zajął I miejsce. Tym samym zakwalifikował się do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży i będzie godnie reprezentował gminę Wąsosz oraz powiat grajewski.
Licznie przybyła publiczność oraz owacje na stojąco były najlepszą nagrodą dla występujących.
Organizatorzy serdecznie dziękują p. wójtowi Czesławowi Ołdakowskiemu za życzliwość i wsparcie dla społecznych inicjatyw.
Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.