103 auta z niewłaściwym oświetleniem

0

Wczoraj policjanci grajewskiej „drogówki” zakończyli wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji ”Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Kampania rozpoczęła się 10 grudnia i była realizowana we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji było zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Grajewscy policjanci w okresie od 10 – 21 grudnia 2016 r. prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Głównymi problemami z jakimi spotykali się mundurowi kontrolujący auta to złej jakości żarówki, źle ustawiona wysokość świateł, nielegalne zamienniki źródeł światła (mocniejsze żarówki, ksenonowe czy LED-owe zamienniki żarówek) oraz zabrudzona obudowa reflektorów samochodowych. W ramach akcji policjanci skontrolowali prawie 500 aut, w tym w 103 stwierdzono niewłaściwie oświetlenie, co skutkowało stosowaniem przez policjantów przewidzianych prawem represji.

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł w pojeździe oraz regularne oczyszczanie obudowy reflektorów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza podczas niekorzystnych zimowych warunków atmosferycznych.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x