Zakończenie wakacji 2017

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zakończyło 17.08.2017 projekt „Wakacje na sportowo”. Jednocześnie Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zakończyła zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży (w tym roku zajęcia wakacyjne prowadzone były też w świetlicach wiejskich w Bęćkowie, Bzurach, Dołęgach i Skajach).
W starym parku w Szczuczynie odbyły się rozgrywki finałowe zwycięskich drużyn. W piłce nożnej zwyciężyła drużyna „FC Grać się nie chce” z Bęćkowa. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Zab
ójcza czwórka”, „Brzozowe niedźwiedzie” oraz „FC Bzury”. Rywalizację na torze przeszkód wygrała drużyna „Kółka” ze Szczuczyna. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Cukiereczki”, „Odważni” oraz „Tygrysy”.
W rozgrywkach sportowych projektu wzięło udział blisko 130 dzieci. W Niećkowie i Bęćkowie dorośli również wzięli udział w zabawie. Grali w piłkę nożną i pokonywali tor przeszkód (gokarty nosili w rękach wyznaczona trasą, podskoki wykonywali obok trampoliny). Dzieci entuzjastycznie dopingowały dorosłych.
W czasie finału dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki piłki nożnej, które odbywały się na zapleczu remizy strażackiej.
O dobrą zabawę dzieci i przedszkolaków zadbała pani Izabela Gwiazdowska prowadząca Studio Działań Kreatywnych „Gwiazda” organizując m.in. stanowisko cyrkowe i konstrukcyjne oraz punkt malowania twarzy. Prowadziła różne gry i zabawy, jak np. przeciąganie liny. Zamykała dzieci w ogromnych bańkach mydlanych. Przy obsłudze stanowisk pomagali pracownicy biblioteki.
Poza tym dzieci mogły spróbować swych sił na torze przeszkód i stworzyć mural
w wyznaczonym miejscu. Dużą atrakcją była kurtyna wodna zainstalowana przez strażaków.
Na stoisku promującym Szczuczyn można było za drobną opłatą nabyć różne pamiątki (m.in. widokówki, magnesy, breloki, kubki).
Po zakończeniu rozgrywek sportowych nastąpiło uroczyste wręczenie medali i dyplomów zwycięskim drużynom. Nagrodzono też pucharem autora najlepszego muralu. Wręczono również podziękowania osobom, które pomogły przy organizacji rozgrywek.
Wielki finał zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Serdecznie dziękujemy pani Edycie Skrodzkiej za uczestnictwo w rozgrywkach i panu Robertowi Skrodzkiemu, dzięki któremu rozgrywki w świetlicach mogły się odbyć (przewoził nam potrzebny sprzęt sportowy). Dziękujemy również strażakom za zapewnienie opieki medycznej na wszystkich imprezach (która na szczęście nie była potrzebna) oraz Prezesowi WPK TBS panu Krzysztofowi Wysockiemu za pomoc w organizacji finału.

Organizatorzy.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress