15 lat Małych Szczuczyniaków

0

Przed 15 laty dwanaścioro dzieci w wieku 9-11 lat ubranych w stroje ludowe zaśpiewało na scenie stadionu miejskiego podczas Palinocki. Było to spełnienie marzenia starszego instruktora Andrzeja Szabelskiego z Miejskiego Domu Kultury o dziecięcym zespole ludowym.
Tegoroczny koncert jubileuszowy był 99 w historii zespołu. Na przestrzeni lat brało udział 84 dzieci: dziewczęta i nieliczni chłopcy.
Karolina Kadłubowska z pierwszego składu zespołu, obecnie studentka Uniwersytetu Białostockiego a jednocześnie Podlaskiego Centrum Wokalnego w Białymstoku święci triumfy na scenie.
Przez 6 lat w zespole(od 2005 roku) śpiewała Elżbieta Nagel, obecnie studentka Akademii Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ela ma na swoim koncie występy w telewizyjnych programach „Bitwa na głosy” i „Voice of Poland”. Otrzymała I nagrodę reprezentując swoją uczelnię w XIII Międzynarodowym Festiwalu „Singing Mask” w Petersburgu i pokonując 200 uczestników.
Z „ Małymi Szczuczyniakami” związane było rodzeństwo Eli: Adam i Emilia – aktualnie obecna w czołówce młodzieżowych wykonawców.
Najmłodsza Natalia debiutowała w zespole jako przedszkolak, śpiewa od 8 lat. To ona zachęciła swoja przyjaciółkę Weronikę Karpińską do śpiewu.
Drugą część koncertu jubileuszowego dzieci poświeciły swoim mamom. Madzia Sokołek piosenką „Bądź jak ptak” i Michasia Brzostowska „To dzięki wam” wzruszyły swoje mamy do łez. Bardzo emocjonalnie przeżywały koncert Julka Kruszyńska i Ola Piotrowicz. Po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością debiutantki: Patrycja Chmielewska, Asia Skrodzka, Nikola Szwalgin, Wiktoria Solińska. Marysia Rydzewska śpiewająca od 2 lat, na scenie jest zawsze pogodna, z uśmiechem.Julka Zalewska i Julka Gnys śpiewają od roku, o ile pierwsza stara się wykonać jak najpiękniej utwór, o tyle druga przykłada większą uwagę do prezentacji wizualnej. Martyna Kowalewska powróciła do zespołu po dłuższej przerwie. Natalka Kozikowska i Julka Gąsiewska mają przygotowanie muzyczne i są zdobywczyniami wielu nagród w konkursach. Natalia jest od wielu lat w zespole, jej mama po raz kolejny do sponsorowała zespół kwiatami z własnej kwiaciarni. Koncert prowadziła najstarsza uczestniczka – Julita Żebrowska; jej młodsza siostra Paulina przyszła na koncert z mamą i… gorączką. Choroba nie była w stanie odwieść jej od występu. Każda z dziewczynek wręczyła kwiaty swojej mamie. Nie zapomniały też o podziękowaniu kwiatami Marzenie Wojno Orańskiej i Mariannie Szabelskiej za uszycie i wyszycie pięknych serdaczków ludowych. Michasia Brzostowska piosenką „W moim ogródeczku” z charakterystycznym ludowym zaśpiewem rozbawiła publiczność zbierając brawa po każdym refrenie.
Doceniając osiągniecia zespołu – Burmistrz Miasta, Sekretarz Gminy, Dyrektor BCK i Kierownik MDKiS wręczyli pamiątkowe grawertony : imienny dla założyciela i kierownika zespołu – Andrzeja Szabelskiego oraz dla zespołu. Dzieci otrzymały wielki tort oraz upominki ufundowane przez BCK. Były śpiewane życzenia i ogromny bukiet kwiatów od przyjaciół z zespołu „Szczuczyniacy” w którym śpiewa Andrzej. A później, podział tortu, pieczenie kiełbasek, mini koncert „Szczuczyniaków” i zabawy przy ognisku.
Następny jubileusz… za 5 lat.

https://youtu.be/Ya5Qx3RmRno

Tekst, zdjęcia, film: Barbara Paszkowska, Zuzanna Zamojska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress