18 lat Godów

0

Po raz 18-ty aktorzy-amatorzy spotkali się na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2020”zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Występy oceniało komisja w składzie: Barbara Paszkowska, Marianna Ostrowska, Jolanta Jadwiga Budzińska i Janusz Siemion.
W kategorii teatr
ów wiernych tradycji wystąpił tylko jeden zespół – „Mali Szczuczyniacy” w składzie: Aleksandra Piotrowicz, Kinga Owsianko, Patrycja Chmielewska, Zuzanna Gnys i Łucja Stepnowska pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego z Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie. Zespół z 16-letnią tradycją wspaniale zaprezentował się w programie „Z gwiazdą”, zdobywając zasłużenie I miejsce. W kategorii teatrów czerpiących z tradycji najlepszym okazał się zespół ze Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II w Grajewie z „ Jasełką” pod kierunkiem Anny Jarząbek, Anna Kabańska i Bogdana Perkowskiego. Gra młodych aktorów była wzruszająca i pełna ekspresji. Dwa drugie miejsca komisja przyznała Jasełkom ze szkół podstawowych w Niedźwiadnej przygotowanej przez Małgorzatę Laszczkowską, Annę Kozikowską i Ewę Gromadzką-Białous i w Szczuczynie przygotowane przez: Elżbietę Bogdan, Cecylię Poreda, Edytę Skrodzką.
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach będą reprezentować powiat grajewski podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży w dniu 22 lutego br.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress