39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

0

W dniu 13 grudnia 2020 r. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński oraz Radny Powiatu Grajewskiego Bolesław Ruszczyk złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem „Solidarności” w Grajewie. W ten sposób upamiętnili 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Przedstawiciele samorządu zmówili także modlitwę, którą zainaugurował ks. kan. Dariusz Łapiński – proboszcz parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, za ofiary komunistycznego reżimu i o to, by stan wojenny nigdy już się nie powtórzył.

Stan wojenny został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Był niezgodny z Konstytucją PRL. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress