43. rocznica porozumień sierpniowych

0

31 sierpnia 1980 r. podpisane zostały porozumienia sierpniowe między opozycją demokratyczną a rządem komunistycznym.

Porozumienie stało się zaczątkiem dziesięciomilionowego ruchu mającego przyczynić się do upadku komunizmu w Europie. W sierpniu 1980 r. według oficjalnych danych strajkowało ok. 700 zakładów pracy (700 tys. osób). Liczbę działaczy „Solidarności” w latach 1980–1981 szacuje się na 9–10 mln.

Więcej informacji zawiera artykuł źródłowy ze strony Instytutu Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/169610,31-sierpnia-1980-r-podpisane-zostaly-porozumienia-sierpniowe-miedzy-opozycja-dem.html

W 43. rocznicę tych wydarzeń Waldemar Remfeld wraz z Zarządem Powiatu Grajewskiego, Wandą Elżbietą Mieczkowską Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego, ks. Dziekanem Dariuszem Łapińskim i ks. Tadeuszem, złożyli wiązankę i zapalili znicz pod krzyżem Solidarności znajdującym się przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress