6. tydzień Kulturalnych Wakacji

0

Szósty tydzień „Kulturalnych Wakacji” za nami!

Poniedziałek. Wyjazd do Parku Rozrywki Fastparku w Białymstoku. Cóż można napisać? Zabawa, zabawa, zabawa… Żal było wracać!

Wtorek. Eliminacje do Rodzinnej Olimpiady Retro. Bardzo aktywny dzień.

Środa. Środa. W programie wakacyjnych zajęć z cyklu „Nasze Miasto – Nasza Przestrzeń” nie sposób pominąć tematu idei budżetu obywatelskiego. Najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn – wakacjowicze chwalą założenia budżetu obywatelskiego, mają świadomość tego, że budżet obywatelski aktywizuje lokalną społeczność i wzmacnia jej poczucie identyfikacji z miastem w którym żyją, uczą się, pracują. Wakacjowicze mają też niemało pomysłów na zagospodarowanie funduszy z budżetu obywatelskiego. Najbardziej cieszy fakt, że najmłodsi identyfikują się ze swoim miastem, chcą jego rozwoju i chcą tu zostać. Ruszyły zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego edycji 2020‼ Czy pojawi się pomysł, który spełni oczekiwania wakacjowiczów? Przekonamy się o tym wszyscy niebawem.

Czwartek. Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji wspólnie z wakacjowiczami wybraliśmy się rowerami do Niedźwiadnej gdzie odwiedziliśmy Krzysztofa Grunwalda – dyrektora Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Pan Krzysztof który od 6 lat prowadzi przydomową pasiekę przekazał wakacjowiczom fachowe informacje na temat historii, rozwoju i roli pszczół. Poruszył też temat zagrożeń, które dotykają ten gatunek (choroby i działania człowieka). Zademonstrował odzież i sprzęt pszczelarski a także swoje ule. Opowiedział też nam o samym procesie pozyskiwania miodu. Nie mogło zabraknąć też miodowej degustacji. Dostrzec można, że praca przy pszczołach sprawia panu Krzysztofowi przyjemność. Potwierdzają to też jego słowa: „(…) pszczoły to moje hobby, nie zawód”. Dziękujemy panu Krzysztofowi za spotkanie!

Piątek. Co za dzień‼ Koniec tygodnia a wakacjowicze tryskają energią. I to nam się podoba‼
Godzina 10:00. Zbiórka na Hali Sportowej a tam energetyczna gra w „dwa ognie”. Toczy się zacięty pojedynek. Sprawdzamy godzinę. O 11:00 jesteśmy umówieni z Arturem Kuczyńskim – burmistrzem Szczuczyna. Wakacjowicze zwartą formacją wędrują przez miasto dumnie niosąc spisane i przedyskutowane propozycje na co można by było przeznaczyć fundusze z budżetu obywatelskiego edycji 2020. Jesteśmy w Urzędzie Miejskim. Burmistrz już na nas czeka. Michał Przyborowski, Klaudiusz Waszkiewicz i Julia Jagusz prezentują pomysły wakacjowiczów. Trzeba przyznać, że pomysłów jest tyle, że starczy ich na kolejne edycje budżetów obywatelskich. Jest i słodka niespodzianka od burmistrza i pamiątkowe zdjęcie.
Hej hej… No tak wakacjowicze „atakują” fotel burmistrza… Trwa kilkuminutowa sesja fotograficzna… Żegnamy się z gospodarzem naszej gminy i udajemy się do Starego Parku.
Miał być Festiwal Kolorów. Szybki podział kolorków holi i zaczynamy odliczanie…
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
Kolorowa chmura wisi nad wakacjowiczami…

Kulturalne Wakacje – tylko w Szczuczynie!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress