73. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

0

Z okazji 73. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Biblioteka Miejska w Szczuczynie wraz z Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie wzięły udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej już po raz czwarty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Dnia 21.04.2016r. o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej biblioteki grupa gimnazjalistów wraz z opiekunkami: panią Beatą Baranowską    i panią Renatą Sulimowicz obejrzała premierę filmu edukacyjnego    pt. „Nie było żadnej nadziei”  o przebiegu powstania w getcie warszawskim.

Pokaz filmowy poprzedzony był wystąpieniem kierownika Biblioteki Miejskiej – pana Janusza Siemiona, który w krótkich słowach przybliżył uczniom tematykę powstania w getcie.

O nagłośnienie tego spotkania zadbał dyrektor MDK pan Janusz Marcinkiewicz.

Młodzież mogła obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających życie codzienne w getcie, sceny walk w getcie oraz jego  bohaterów             i katów. Zaprezentowano też publikacje na temat tego powstania, jakimi dysponuje Biblioteka Miejska.

Premiera filmu stanowiła okazję, by przybliżyć młodym ludziom tragiczne wydarzenia z  historii naszego kraju i bohaterstwo ludzi walczących o godność.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress