Agrocentrum Sp. z o.o. w Grajewie z tytułem „Wzorowy Agroprzedsiębiorca 2016”

0

Stanisław Pietruszyński, prezes Agrocentrum Sp. z o.o. w Grajewie i jego syn Adam, prezes Grupy Agrocentrum Sp. z o.o. w Łomży zostali uhonorowani tytułami „Wzorowy Agroprzedsiębiorca 2016”. Podczas gali w Warszawie pamiątkowe szable i buzdygany oraz imienne listy gratulacyjne ministra Krzysztofa Jurgiela wręczył w jego imieniu sekretarz stanu Zbigniew Babalski.

– Dziś nagrodzone osoby są symbolem polskiego rolnictwa, które z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesne. Każdy z nich na swój sukces pracował ciężko wiele lat – mówił sekretarz stanu.

Wśród uhonorowanych zaszczytnymi tytułami: Wybitny Agroprzedsiębiorca, Wzorowy Agroprzedsiębiorca, Zasłużony Promotor Agrobiznesu znaleźli się rolnicy, przedstawiciele zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, branż obsługujących rolnictwo i agrobiznes oraz reprezentanci świata nauki.

Znaleźli się w tym gronie przedstawiciele naszego regionu: Stanisław i Adam Pietruszyńscy, którzy uhonorowani zostali tytułami „Wzorowy Agroprzedsiębiorca 2016”.

Firma Agrocentrum działalność rozpoczęła w 1992 roku.Jest liczącym się w kraju producentem pasz i koncentratów.

Agrocentrum Grajewo w tym roku zdobyło również tytuł mistrza Podlaskiej Agroligi w kategorii firmy. Adam Piertuszyński podkreślał wówczas, że jest to typowa firma rodzinna, ma 100 proc. kapitału polskiego. W zarządzaniu nią pomagają rodzice: Krystyna i Stanisław, siostra Sylwia i jej mąż Andrzej.

W skład Agrocentrum wchodzą PZZ w Białymstoku oraz Agra, zajmująca się dystrybucją nawozów.

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest od 26 lat, a jego celem jest nagradzanie przedsiębiorców rolnych, mających znaczące dokonania w prowadzonych przez siebie agrofirmach.

fot. www.agrocentrum.pl

http://www.mylomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x