AKCJA KRWIODAWSTWA w NIEĆKOWIE

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie Nasz Szczuczyn i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zapraszają mieszkańców miasta i gminy #Szczuczyn, a szczególnie pełnoletnich uczniów Z.S. w Niećkowie do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 9.09.2022r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu.

Oddając krew ratujesz komuś życie. Jedna jednostka krwi, czyli ilość pobrana od dawcy podczas jednej donacji to 450 mililitrów. Do operacji serca potrzeba 6 jednostek krwi, a do przeszczepu wątroby nawet 20. Najwięcej krwi potrzebują ofiary wypadków drogowych, nawet 50 jednostek. Wszystkich Was ” Ratownicy życia ” ZAPRASZAMY.

Organizatorzy

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress