Cała Polska czyta dzieciom

0

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość pytań i odpowiedzi. Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.

Oddział dla Dzieci Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. Od lat swoimi działaniami uzupełnia domowe czytanie i stwarza wszystkim, bez wyjątku, szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.

Dnia 06.06.2019r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przebiegającej pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”, Odział dla Dzieci BCK w Szczuczynie odwiedzili uczniowie klas II a i II b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z wychowawczyniami: Panią Ewą Witanowską i Panią Teresa Galińską. W pierwszej części spotkania pt. „Baw się i ucz
z Kubusiem Puchatkiem” dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki o misiach
i niedźwiedziach, a także wzięły udział w zabawie pt. „Przyjaciele Kubusia”.

Głównym punktem spotkania było głośne czytanie rozdziału książki pt. „Kubuś Puchatek”
A. A. Milne przez zaproszonego gościa – Pana Grzegorza Zańko. Pan Grzegorz po krótkiej prezentacji swojej osoby, przeczytał uczniom rozdział w którym Krzyś wydaje przyjęcie na cześć Puchatka. Dzieci po wysłuchaniu lektury losowały i odpowiadały na „Pytania ze słoja”, dotyczące wcześniej przeczytanego rozdziału. Na koniec spotkania po krótkiej dyskusji i opowiedzeniu swoich wrażeń dzieci wręczyły Panu Grzegorzowi dyplom – podziękowanie, a następnie przystąpiły do przygotowania „małego co nieco”, czyli słodkiego przysmaku Kubusia Puchatka, którego nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy II a i II b, wychowawczyniom i Panu Grzegorzowi Zańko za aktywny udział i zaangażowanie w akcje „Cała Polska Czyta dzieciom”.

Tekst: Anna Wojsław

Foto: Anna Akus – Szklarzewska, Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress