Chilloutowe Ferie Zimowe w Szczuczynie

0

Chilloutowe Ferie Zimowe”. Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w gminie Szczuczyn. Dla nas – pracowników Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie – był to czas wyjątkowy. Mogliśmy jeszcze bliżej poznać feriowiczów, codziennych użytkowników i czytelników biblioteki, mogliśmy poznać ich oczekiwania, marzenia, opinie, zainteresowania. Poznaliśmy też wiele nowych osób co nas cieszy szczególnie. Takie rozmowy i spotkania pozwalają nam zmieniać i udoskonalać charakter naszej pracy tak by zajęcia, które organizujemy wpisywały się i odpowiadały na potrzeby dzieci i młodzieży a także osób dorosłych.

Tegoroczne dwa tygodnie zimowiska zdecydowanie przebiegły pod hasłem aktywności i różnorodności. Wspólnie z uczestnikami ferii nakręcaliśmy się wzajemnie, niespożyta energia towarzyszyła nam każdego dnia a ciągle rosnąca liczba feriowiczów cieszyła i jeszcze bardziej dopingowała nas do działania.

Zimowy wypoczynek rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie z Michałem Kaliszewskim i Hubertem Dąbkowskim, którzy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy i rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Początek ferii to też spotkanie z przedstawicielkami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie: prezes Katarzyną Blusiewicz, Iwoną Sypytkowską, Alicją Tondera. Panie przybliżyły dzieciom temat ochrony i praw zwierząt (psów i kotów). Opowiedziały o roli i działaniach swojej organizacji. Wspólnie z paniami z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie ogłosiliśmy też akcję „PEŁNA MICHA” (zbiórka karmy i akcesorii) z myślą o wychowankach ich ośrodka (psy / koty).

Rozpoczęcie ferii zimowych to też Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Anna Wojsław – starszy bibliotekarz Oddziału dla Dzieci przygotowała dla dzieci quiz, konkursy, zagadki i warsztaty kulinarne – gdzie głównym składnikiem w robionych słodkich kanapeczkach był miód.

Pierwszy dzień ferii zakończyliśmy Amatorskim Turniejem Tańca, w którym rywalizowały dwie drużyny. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Patryka Wiśniewskiego, drugie miejsce drużyna Patrycji Chmielewskiej.

Ferie zimowe to też aktywnie spędzone dni na hali sportowej (Grunwaldzka 2) m.in. gra w unihokeja w ramach dnia „Sport na wesoło”, Turniej z Gwiazdą podczas którego uczestnicy ferii indywidualnie rywalizowali w różnych konkurencjach popisując się zręcznością, szybkością, zdyscyplinowaniem i sprytem oraz Turniej „DWA OGNIE”.

Gratulujemy zwycięzcom turniejów:

– drużynie w składzie: Agata Koniecko, Piotr Danowski, Julia Wiśniewska, Amelia Dzięgielewska – turniej DWA OGNIE

– Oldze Koniecko, Amelii Dzięgielewskiej, Piotrowi Danowskiemu, Danielowi Piaseckiemu – Turniej z Gwiazdą

Podczas zimowiska nie zabrakło zajęć plastycznych m.in. zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka, gdzie wykonywaliśmy ogromny transparent z myślą o naszych dziadkach. Zorganizowaliśmy też zajęcia EtnoDesign – korzystając z szablonów i farb akrylowych ozdabialiśmy koszulki różnymi wzorami i autorskimi malunkami. Dziękujemy pani Jolancie Koniecko dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu za wypożyczenie szablonów.

Podczas zimowiska nie zabrakło również ciekawych spotkań m.in. z przedstawicielami służb, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo w różnych aspektach. Były konkursy, gry, quizy, rebusy i upominki dla feriowiczów! Dziękujemy za spotkanie Pani Grażynie Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, starszemu sierżantowi Krzysztofowi Trzonkowskiemu z Posterunku Policji w Szczuczynie, Pani Alicji Małachowskiej z Placówki Terenowej KRUS w Grajewie i Pani Beacie Dębińskiej z grajewskiego Sanepidu.

    Okres ferii to też czas wyjazdów. Dwukrotnie odwiedziliśmy Pływalnię Miejską w Grajewie. Odwiedziliśmy też łomżyński Park Trampolin. Pojechaliśmy też na seans kinowy „Śnieżka i siedmiu wspaniałych” do Planet Cinema w Ełku. Odwiedziliśmy zamek w Tykocinie i Wielką Synagogę w Tykocinie. Wielkie emocje wzbudziła wizyta w ełckiej papugarni „Mazurskie Tropiki”. Nie zabrakło obowiązkowych wizyt w McDonald’s.

W czasie ferii miały też miejsce inne wydarzenia, które wzbogaciły program zimowego wypoczynku m.in. X Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” zorganizowany dzięki zaangażowaniu Janusza Marcinkiewicza kierownika Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie oraz II Turniej Piłki Siatkowej w Szczuczynie.

W X Halowym Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” uczestniczyło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. I grupa: Wissa I, Mazur Pisz i Przyjaciele Emila II grupa: Wissą II , Orzeł Kolno, Promil Szczuczyn

W meczu o V miejsce walczyli Promil – Mazur Pisz 3:2, o III miejsce Przyjaciele Emila – Orzeł Kolno 1:3, o I miejsce Wissa I – Wissą II (1:1 w rzutach karnych 2:3).

Kolejność miejsc:
1. Wissa II Szczuczyn
2. Wissa I Szczuczyn
3. Orzeł Kolno
4. Przyjaciele Emila
5. Promil Szczuczyn
6.Mazur Pisz

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Szafraniec – Wissa II, najlepszym bramkarzem Marcin Zyskowski – Przyjaciele Emila, najlepszym strzelcem Dariusz Korytkowski – Wissa I i Mateusz Rynkiewicz- Promil Szczuczyn (strzelcy 3 goli).

Gratulujemy wszystkim drużynom i zawodnikom.

W II Turnieju Piłki Siatkowej rywalizowało osiem drużyn: AZS Grajewo, Gold Team, Juniorki Ełk, Niedziela Grajewo, Słoneczny Patrol Ełk, Szczuczyn, Wąsosz, Volley Pisz.

Wyniki:
I miejsce – Słoneczny Patrol Ełk
II miejsce – Volley Pisz
III miejsce – Niedziela Grajewo
IV miejsce – Szczuczyn
Mecze sędziowali Ireneusz Parypa i Krzysztof Jaworowski. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego za użyczenie hali sportowej.

Gratulujemy wszystkim drużynom i zawodnikom.

W miniony piątek na hali sportowej odbyło się „Pożegnanie ferii”. Był to czas turniejowych podsumowań i konkursowych rozstrzygnięć m.in. w konkursach „Aktywnie z BCK w Szczuczynie” i „FAIR FERIOWICZ”. Tytuł najbardziej aktywnego uczestnika ferii zimowych zdobył Marcel Danowski, z kolei Julia Wiśniewska zdobyła tytuł fair feriowicza.

Pożegnanie ferii to też szalone i zabawne tańce oraz gry i zabawy, które poprowadziła Izabela Randzio z Grajewa znana nam wszystkim jako Wodzirej Band, PIĘCIOBÓJ, w którym rywalizowały dwie drużyny POMARAŃCZOWA w składzie z Grzegorzem Gardockim
z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie i ZIELONA w składzie z Grażyną Rodzeń
z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie (gratulujemy zwycięskiej drużynie POMARAŃCZOWYCH), Studio Metamorfoz prowadzone przez Magdalenę Dzięgielewską i Karolinę Muczyńską i słodkie niespodzianki ufundowane przez Barbarę i Kazimierza Marcinkiewicz.

Podczas pożegnania ferii zimowych odbył się Konkurs Karaoke. Gratulujemy Lenie Dzięgielewskiej i Lenie Muczyńskiej – zdobywczyniom pierwszego miejsca w Konkursie Karaoke oraz Lenie Wiśniewskiej – zdobywczyni drugiego miejsca.

Cóż dwa tygodnie zimowiska za nami. Chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować feriowiczom. Wasze zaangażowanie, niebywała energia, ogromny optymizm, pozytywne nastawienie sprawiały, że na każdy dzień zimowiska czekaliśmy z niecierpliwością by spędzić go wspólnie z Wami. Dziękujemy!

Chcielibyśmy też podziękować osobom, służbom i instytucjom, które wsparły nas w naszych działaniach w okresie ferii zimowych. Serdecznie podziękowania składamy:

– przedstawicielom służ mundurowych i cywilnych z Grajewa

– strażakom z OSP Szczuczyn

– Oldze Koniecko – za pomoc i zaangażowanie podczas zajęć w czasie ferii zimowych

Podziękowania kierujemy też w stronę sponsorów, którzy byli fundatorami wydarzeń i nagród w czasie ferii zimowych:

– Jolancie Jadwidze Budzińskie – Sekretarzowi Gminy Szczuczyn i Radnej Powiatu Grajewskiego – sponsorowi nagród „Aktywnie z BCK w Szczuczynie” i „FAIR FERIOWICZ”

– Adamowi Jóźwikowi – restauracja „Biesiadna” w Szczuczynie – sponsor nagród w Amatorskim Turnieju Tańca

– Sylwia Korbut – Pizzeria Bistro Cappucino w Szczuczynie – sponsor nagród w Amatorskim Turnieju Tańca

– Piotrowi Kurzątkowskiemu – właściciel Sklepu Spożywczo – Przemysłowego w Szczuczynie – sponsor nagród w Turnieju „DWA OGNIE”

– prezesowi i zarządowi sklepu Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski – sponsor ogniska podczas Turnieju z Gwiazdą

PHU UniNET Joanna Mioduszewska – sponsor nagrody w Konkursie Karaoke

DZIĘKUJEMY!

W imieniu zespołu Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie
Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x

x