Ćwiczenia w Czarnej Wsi

0

29 sierpnia 2018 roku na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego odbywają się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Rajgrodu. W trakcie trwania regat około godziny 10.30 z niewyjaśnionych przyczyn dochodzi do zderzenia łodzi żaglowej z kajakiem. Zdarzenie ma miejsce na  wysokości plaży w miejscowości Czarna Wieś. Żaglówką płynęły 4 osoby, a kajakiem 2 osoby bez kamizelek asekuracyjnych. W wyniku zderzenia jednostek pływających kilka osób wpada do wody, z których jedna znika pod powierzchnią wody, a druga  doznaje złamania kości przedramienia lewej ręki i z trudem utrzymuje się na wodzie przy wywróconym kajaku wraz z pozostałymi 2 osobami.  Dodatkowo w trakcie prowadzonych działań ratowniczych dochodzi do potrącenia 3 pieszych przez samochód osobowy. Zdarzenie ma miejsce na odcinku drogi powiatowej pomiędzy miejscowością Czarna Wieś a skrzyżowaniem z drogą krajową nr 61.

Na szczęście to tylko zaplanowane wcześniej ćwiczenia, których celem było doskonalenie technik i sposobów współdziałania podmiotów ratowniczych na akwenach wodnych oraz podczas zdarzeń drogowych z dużą liczbą poszkodowanych. Ćwiczenia zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie. W epizody praktyczne zaangażowane były wytypowane siły i środki Państwowej Straży Pożarnej, w tym specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego
z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Mońkach, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Boczek-Świdrowa, Grajewa, Rajgrodu i Woźnejwsi, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Strzelecki „Strzelec” OSW JS 1011 w Grajewie. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku ćwiczenia obserwowali kpt. Artur Bernaziuk oraz kpt. Mateusz Kamiński.

Opracowanie i zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x