Decyzja zatwierdzająca Statut Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Żebry

0

Grajewo dnia 2020-10-12

WG.6620.32.2020

D E C Y Z J A

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 29 czerwca 1963 r. o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 703) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) – po rozpatrzeniu wniosku Wójta Gminy Wąsosz w sprawie zatwierdzenia statutu

orzeka się

zatwierdzić Statut Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Żebry, gmina Wąsosz.

Decyzja podlega ogłoszeniu przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Wąsoszu, Starostwie Powiatowym w Grajewie oraz w sposób zwyczajowo przyjęty we wsi Żebry gmina Wąsosz.

Uzasadnienie:

Wójt Gminy Wąsosz, nadzorujący działalność Spółki do zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Żebry złożył wniosek o zatwierdzenie statutu Spółki dostarczając protokół z zebrania ogólnego Spółki z dnia 05.10.2020 r. wraz ze Statutem Spółki, w związku z powołaniem Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Żebry, uchwaleniem statutu tej Spółki i jej organów. Przewodniczącym zebrania została Pani Monika Locman, zaś protokolantem została Pani Anna Kowalewska. Zgodnie z podjętymi uchwałami: Przewodniczącą Zarządu Spółki została Pani Monika Locman, Sekretarzem Pani Elżbieta Locman, a członkami Komisji Rewizyjnej Pan Witold Locman oraz Pan Henryk Locman.

Zgodnie z art.18 ust. 1 ustawy o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych statut spółki, jego zmiany, zatwierdza starosta w drodze decyzji, co też niniejszym czynię.

Biorąc pod uwagę powyższe należało orzec jak sentencji decyzji.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x