Dofinansowania z Programu Inwestycji Lokalnych Trzecia Edycja – PGR

0

W dniu dzisiejszym w miejscowości Słucz odbyła się konferencja związana z otrzymaniem przez Powiat Grajewski i gminy: Radziłów, Rajgród i Wąsosz, bezzwrotnego dofinansowania z Programu Inwestycji Lokalnych Trzecia Edycja – PGR na inwestycje drogowe. W trakcie konferencji Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP wręczył symboliczne czeki dla przedstawicieli lokalnych samorządów.

W trzeciej edycji wprowadzono zmiany w możliwości wnioskowania o uzyskanie dodatkowych funduszy. Dzięki temu powiaty po raz pierwszy mogły ubiegać się o środki finansowe potrzebne na realizacje planowanych zadań. Związane jest to z położeniem dróg powiatowych i ich połączeniem ich z drogami gminnymi.

Łącznie na inwestycje z terenu powiatu grajewskiego trafiło prawie 10 000 000,00 zł.

Inwestycje, dzięki dofinansowaniu, nie tylko poprawią dostępność mieszkańców do lepszej infrastruktury drogowej, lecz także podniosą bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców.

Otrzymane dofinansowanie:

Powiat Grajewski – 2 000 000,00 zł,

Gmina Wąsosz – 2 744 000,00 zł,

Gmina Rajgród – 1 805 000,00 zł,

Gmina Radziłów – 3 430 000,00 zł.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress