Dopłaty bezpośrednie – wydłużono termin składania wniosków

0

ARiMR o miesiąc dłużej będzie przyjmować wnioski o płatności bezpośrednie. Komisja Europejska zgodziła się na polską prośbę o wydłużenie okresu składania wniosków do 16 czerwca 2016 r. Na dopłaty w tym roku przewidziano 14 mld zł. 

Rząd wystąpił o przesunięcie ostatecznego terminu składania wniosków, by dać rolnikom więcej czasu na przyswojenie nowych zasad i poprawne wypełnienie pism. KE w zeszłym roku zgodziła się na takie odstępstwo, wówczas wynikało to z tego, że był to pierwszy rok funkcjonowania nowej zreformowanej Wspólnej Polityki Rolnej.

Teoretycznie rolnicy powinni złożyć wnioski do 16 maja. Jeśli zrobiliby to w terminie do 10 czerwca, musieliby płacić kary wynoszące 1% dotacji za każdy dzień zwłoki.

Co roku wnioski o dopłaty składa ponad 1,3 mln rolników. Z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że do 27 kwietnia zrobiło to 429 tys. osób. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w związku z tym i niepewnością co do decyzji KE w ARiMR zapadła decyzja, by jej powiatowe biura pracowały na dwie zmiany, aby zdążyć obsłużyć jak najwięcej osób.

żródło: pap.pl

http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1605984

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress