Dożynki w Wąsoszu

0

W dniu 15.09.2019 r. w Wąsoszu odbyło się Powiatowe i Parafialne Święto Dziękczynienia za Plony.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Czesław Ołdakowski – Wójt gminy Wąsosz, ks. kan. Marek Milanowski – Proboszcz Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy barwny korowód udał się na teren Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, gdzie odbyła się oficjalna część dożynek. Gdzie nagrodzono najpiękniejsze wieńce w dwóch kategoriach:

  1. Wieńce tradycyjne: miejsce I zdobyło Niećkowo, II. – Sulewo Kownaty, III – Sojczyn Borowy;
  2. Wieńce współczesne: miejsce I – Toczyłowo, II – Ławsk, III – Załuski.

Wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi; w imieniu którego odznaki wręczali: Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski oraz Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski.

Jak co roku nagrodzeni przez Starostę Grajewskiego zostali najlepsi producenci żywności i hodowcy oraz najwięksi producenci – dostawcy mleka z terenu powiatu grajewskiego.

W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe firm i instytucji współpracujących z rolnictwem oraz prezentujące twórczość ludową Koła Gospodyń Wiejskich.

Miłym akcentem obchodów były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu oraz zespołu „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie.

Po części oficjalnej odbyły się występy zespołów lokalnych oraz zespołu „Bioacustic” oraz gwiazdy wieczoru „Maxel”.

Głównymi sponsorami dożynek były: Zakład Produkcji Kruszywa Szumowo, PKO  Bank Polski SA,  Bank Spółdzielczy w Szczuczynie,  Bank Spółdzielczy w Jedwabnem, S. M. Mlekpol, w Grajewie, ZPM Zagłoba w Grajewie, PFLEIDERER Grajewo SA, Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe UNIDROG,  P.H.U. UNIROL

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress