Dożynki Województwa Podlaskiego 2015

0

To święto jest dla nas dniem szczególnym, stanowi bowiem ukoronowanie całorocznego trudu rolników. Wieniec dożynkowy i chleb obrzędowy są symbolami ciężkiej i ofiarnej pracy, bez której trudno wyobrazić sobie pomyślny rozwój naszego kraju i regionu – mówił dziś na stadionie miejskim w Sokółce Mieczysław Baszko- Marszałek Województwa Podlaskiego.
Do Sokółki na dożynki zjechali przedstawiciele samorządów z całego województwa: parlamentarzyści, burmistrzowie, wójtowie, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele instytucji rolniczych. Poruszano tematy kar za przekroczenie kwot mlecznych, strat powodowanych w uprawach przez dziką zwierzynę, trwającej suszy. Obecni byli również duchowni w osobach arcybiskupa białostockiego Edwarda Ozorowskiego i biskupa supraskiego Grzegorza. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego.
Jak co roku wybrano najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Tym razem I miejsce przypadło Gminie Sokolany, której przedstawiciele odebrali nagrodę z rąk marszałka województwa  oraz burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.
W trakcie uroczystości pojawiła się grupa protestujących rolników trzymających transparent: „Nie dorzynajcie polskich rolników”, na co marszałek odpowiedział – Staram się jak najlepiej rozwiązywać problemy rolnictwa i rozwiązuję je. Jeżeli chodzi o suszę, to jest to wielkie nieszczęście i nie mamy na to wpływu. Poprzez nasze zabiegi cztery dni temu rząd podjął decyzję, by przyznać poszkodowanym 480 mln zł. I nie są to jeszcze wszystkie pieniądze.
W tym roku Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie miały zaszczyt reprezentować Powiat Grajewski eksponując na wspólnym stoisku fragment powiatowej działalności szczegółowo opisanej w folderach reklamowych oraz wystawę prac rękodzielniczych wykonanych przez podopiecznych WTZ.

kierownik WTZ Marta Gutowska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x