Dyrektor Biebrzańskiego PN odwołany

0

Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Roman Skąpski został odwołany ze stanowiska. Obowiązki dyrektora od wczoraj pełni dotychczasowa wicedyrektor parku Małgorzata Górska.

Decyzję o odwołaniu dyrektora Skąpskiego podjął minister środowiska Jan Szyszko. PAP powołując się na Aleksandrę Majchrzak z Ministerstwa Środowiska przekazuje, że minister nie podał powodów odwołania dyrektora.
Roman Skąpski był dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego od końca września 2012 r. Nowy dyrektor ma być wybrany w konkursie, który ma być ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Biebrzański PN jest największym polskim parkiem narodowym. Ma powierzchnię ok. 59 tys. ha i sięga m.in. na tereny gmin Radziłów, Jedwabne i Wizna. Park chroni cenne obszary bagienne, jest ostoją łosia i wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych.

4lomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress