„Dzielnicowy bliżej nas” – ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych

0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże 50 tys. zł organizacji pozarządowej, która przeprowadzi kampanię informacyjną na temat zadań i roli dzielnicowych. Konkurs to część programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Organizacja pozarządowa, która wygra konkurs przeprowadzi kampanię informacyjną. Kampania będzie dotyczyła tego, kim są dzielnicowi, co należy do ich obowiązków i w jakich sytuacjach powinniśmy zwracać się do nich o pomoc.

Wysokość dotacji

Na przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat dzielnicowych Ministerstwo przeznaczy do 50 tys. zł

Termin składania ofert

Oferty można składać do 7 września 2016 roku:

  • pocztą na adres Departament Komunikacji Społecznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. S. Batorego 5, 02-591 Warszawa, z dopiskiem „Prewencyjna rola dzielnicowego w zapewnieniu bezpieczeństwa społecznościom lokalnym” lub
  • bezpośrednio, w Biurze Podawczym w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. Rakowieckiej 2, w godzinach 8.15 – 16.00.

Kim jest dzielnicowy?

Dzielnicowy to „policjanci pierwszego kontaktu”. To policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z mieszkańcami swoich rejonów oraz dbają o ich bezpieczeństwo. Dzielnicowi wspólnie z mieszkańcami ustalają przyczyny lokalnych problemów i pracują nad ich rozwiązaniem. Są to funkcjonariusze, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje na temat zagrożeń.

Dzielnicowy bliżej nas

„Dzielnicowy bliżej nas” to program, który zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak.  Program zapewni stabilizację kadrową na stanowisku dzielnicowych oraz podniesienie rangi policjantów, którzy pełnią ten rodzaj służby. Zostaną także przeprowadzone specjalne szkolenia dla dzielnicowych. W programie znajdą się także nowe narzędzia, które znacznie ułatwią kontakt obywateli ze swoimi dzielnicowymi.

Przeczytaj więcej na temat konkursu

policjagrajewo

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress