Dzień Dziecka w Szczuczynie

1

31 maja b.r. odbył się Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu byli: Urząd Miejski w Szczuczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie, Miejski Dom Kultury w Szczuczynie, Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury w Wojewodzinie,   Zespół Szkół w Niećkowie, Biblioteka Miejska w Szczuczynie, Piekarnia Grabowo, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie i  WPGKiM w Szczuczynie.

Otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Dyrektor Zespołu S-P Małgorzata Karwowska oraz Dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z formacji tanecznych prowadzonych przez Centrum Artystyczno-Edukacyjne dla Dzieci TANMUZ z Ełku. W ramach prezentacji młodych talentów z gminy Szczuczyn wystąpiły dzieci z klasy 0a pod opieką Beaty Nagel z piosenką „Była sobie żabka mała” z akompaniamentem Bum-Rurek. Klasa 0b (wychowawczyni Teresa Galińska) zaprezentowała taniec z kubeczkami metodą Batia Strauss – Pizzicato L. Delibes oraz wspólnie lasy 0a i 0b zatańczyły do piosenki „Wiosna, wiosna urodziły się motyle”.  Dziewczęta z klasy Va zaśpiewały piosenkę „Buźka”. Uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni Teresy Laskowskiej wykonały piosenki: „Nasza szkoła”, „Mama to skarb”, „SKO”, „Piosenka o środowisku”, zaś Kornelia Witkowska wyrecytowała wiersz „Rozmowa ptaków” a Klara Białous zaśpiewała piosenkę „ Instrumenty”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie SP z Niedźwiadnej przygotowane przez Hannę Dzięgielewską , Brygidę Kurzątkowską i Jolantę Nerkowską. Ciekawy duet  taneczno- piosenkarski stworzyły  Klaudia Borys i Kamila Godlewska. Po raz pierwszy zaprezentował się na scenie działający przy MDK dziewczęcy zespół taneczny Yust Dance prowadzony przez Sławomira Matysiewicza. Debiut swój miała również grupa Kyokushin Karate działająca przy MDK, której opiekunem jest Grzegorz Fabrycki. Uczennice SP w Szczuczynie z klasy VIb wraz z sympatycznym tygryskiem przygotowane przez Krzysztofa Jaworowskiego wystąpiły z pokazem aerobiku.
Główną atrakcją festynu był występ zespołu tanecznego Fair Play Crew z Białegostoku przejęty gromkim brawami i aplauzem.
W trakcie festynu dzieci mogły korzystać z bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez pracowników LGD Biebrzański Dar Natury, konkursów i zabaw prowadzonych rzez pracowników Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie. Na stoisku Zespołu Szkół z Niećkowa można było w towarzystwie nauczycieli i uczniów własnoręcznie ozdobić ciastka, a następnie je skonsumować. Dzieci licznie korzystały z popcornu i waty cukrowej oraz napoi. Rozstawione „dmuchańce” cieszyły się wzięciem i do zakończenia festynu były cały czas licznie oblegane przez dzieci.
Jedną z atrakcji było malowanie twarzy wykonywane przez Monikę Malinowską i uczennice Gimnazjum Publicznego w Szczuczynie: Karolinę  Kraujutowicz, Natalię Witkowską i Zuzannę Zamojską.
Nad całością programu i nagłośnieniem czuwał Dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz.
Dzień Dziecka upłynął w życzliwej i wesołej atmosferze wśród beztroskich zabaw śmiechu i radości, choć na koniec po skwarze z nieba nastąpił majowy deszczowy krótkotrwały prysznic.

Tekst, zdjęcia i film: Andrzej Szabelski MDK

Udostępnij:

Jeden komentarz

  1. Dzień dziecka na pewno zapadnie wszystkim dzieciom w pamięci. Było super! A dziewczynki ,które malowały pierwsza klasa. Synek zadowolony ,więc jak najbardziej trzeba w przyszłym roku zorganizować kolejny dzień dziecka.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress