Dzień Książki dla Dzieci w BCK w Szczuczynie

0

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto uchwalone zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) w 1967 r. Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1805 r. urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

W obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci włączyła się także nasza instytucja. W ramach tego święta 2 i 3 kwietnia bibliotekarki Biblioteki – Centrum w Szczuczynie zorganizowały i przeprowadziły spotkania czytelnicze dla najmłodszych. Uczestnikami warsztatów byli przedszkolacy (grupy: „Biedroneczki” i „Smerfy”, dwie grupy 5-latków: 0 a i 0 b) Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie oraz uczniowie „zerówek”: 0 a i 0 b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

Dzień Książki dla Dzieci łączy się z Andersenem, dlatego na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego opowiadań. Dzieci wysłuchały jednej z baśni zatytułowanej „Nowe szaty cesarza” i odpowiedziały na pytania związane z jej treścią. Po krótkiej dyskusji na temat przeczytanej baśni, dzieci odgadywały tytuły bajek na podstawie kolorowych ilustracji zamieszczonych z „magicznym kuferku”. Kolejnym zadaniem były zagadki o książkach duńskiego baśniopisarza m.in. kalambury, wesołe zadania, pokręcone tytuły bajek, rekwizyty oraz zagadki tytułowe. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach dydaktycznych
i dyskusjach na tematy związane z książką i biblioteką. Rozmawialiśmy o poszanowaniu książek, wspólnie wyjaśniliśmy co to jest zakładka i do czego służy oraz co należy zrobić aby stać się czytelnikiem Oddziału dla Dzieci. Podsumowaniem zajęć było rozdanie dzieciom zakładek i słodkiej niespodzianki.

Anna Akus – Szklarzewska

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress