Dzień Otwarty Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

0

Biblioteka – Centrum Kultury  w Szczuczynie po raz drugi przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów. Z tej okazji, 15.05.2017r. (poniedziałek) w  siedzibie Centrum gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie z opiekunkami: Aleksandrą Merchelską i  Anną Gąsiewską.  Nasi mali goście odwiedzili Wypożyczalnię dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci. W sali audiowizualnej z  wielkim zainteresowaniem obejrzeli  animowaną prezentację na temat Straży Pożarnej i Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat elementów wyposażenia strażackiego i działań w jakich uczestniczą jednostki Straży Pożarnej. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały bajkę pt.: „Strażak Sam”.

W dniu 16.05.2017r. (wtorek) gościliśmy klasę 0 „c” pod opieką pani Małgorzaty Łepkowskiej. Dzieci wzięły udział w quizie „Strażak  – czy można nazwać go bohaterem?” podczas którego odpowiadały na pytania dotyczące pracy strażaków i technik walki z ogniem. Na zakończenie wizyty nasi goście odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie.

W dniu 17.05.2017r. (środa) Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie odwiedziły klasy: 0 „a”,         0 „b”, klasa I, III „c” pod opieką pań: Ewy Witanowskiej, Teresy Galińskiej, Beaty Nagel, Teresy Laskowskiej. Zwiedzający mogli obejrzeć instrumenty, kaski i elementy umundurowania strażackiego. Każdy  z obecnych mógł dotknąć i przymierzyć zaprezentowane eksponaty, co spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony zwiedzających. Miłą niespodzianką okazała się wizyta strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie: Jerzego Jaworskiego, Artura Muczyńskiego, Huberta Dąbkowskiego, którzy zaprezentowali dzieciom wóz strażacki – kolejka chętnych do obejrzenia pojazdu była bardzo liczna.

Po wizycie w Muzeum Pożarnictwa  uczniowie przeszli do Starego Parku, gdzie mogli czekał na nich mini tor przeszkód.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i wspólną zabawę.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress