Efekty prac na szczuczyńskim cmentarzu

0

27.06.2016 r. konserwatorzy zabytków z Białegostoku, Państwo Lucyna i Wojciech Markiewiczowie, zakończyli prace przy nagrobku figuralnym Matki Boskiej. Zostały też położone płytki i uporządkowany teren wokół pomnika. Członkowie Stowarzyszenia położyli także płytki wokół odrestaurowanego w tamtym roku, ze środków zgromadzonych podczas pierwszej kwesty, nagrobka figuralnego przedstawiającego postać klęczącego aniołka.

Konserwatorzy po ustaleniach z ks. Proboszczem Robertem Zielińskim i członkami Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” zabrali do swej pracowni w celu renowacji mocno zniszczone elementy kamiennego nagrobka (wykonanego z piaskowca) Fryderyka Fiedera. Ustalono także, że na renowację tegoż nagrobka oraz znajdującego się obok pomnika Burmistrza Szczuczyna Stefana Majewskiego będą zbierane środki podczas tegorocznej kwesty.

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji nagrobka Madonny. Obszerniejszy raport ze zbiórki na ten cel ukaże się w następnym numerze „Szczuczyńskich wieści”.

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress