Europejski Dzień Języków Obcych

0

W Zespole Szkół w Wojewodzinie powiało Europą w najlepszym znaczeniu tego powiedzenia. Przystępując do realizacji Projektu Erasmus+ „Europejska Praktyka Zawodowa” uczniowie mieli za zadanie zorganizować wydarzenie o zasięgu europejskim – Europejski dzień Języków obchodzony w całej Europie 26 września. Było bardzo mało czasu na przygotowania, ale jak się okazuje na młodzież zawsze można liczyć.

W trakcie przygotowań okazało się, że przebywa teraz w Polsce twórca i szef organizacji partnerskiej Your International Training z Irlandii Paul Quinn, który wraz z koordynatorką projektu Simoną Markovską odwiedził szkołę i bawił się wraz uczniami podczas imprezy.

Swoją obecnością zaszczycił to wydarzenie Pan Waldemar Remfeld Starosta Grajewski, który również obserwował przygotowany przez uczniów program i – jak sam ocenił – bardzo podobało mu się to, co młodzież zaprezentowała. Także Vito Paratore – gość z Włoch podkreślał pozytywne wrażenia z tego, co działo się na sali gimnastycznej.

Prezentacje, które uczniowie przygotowali obejmowały najważniejsze informacje o historii, kulturze i kultowych „symbolach” z jakich dany kraj najbardziej słynie; a zatem w prezentacji o Czechach nie mogło zabraknąć krecika, sąsiadów i knedliczków, o Francji – Edith Piaf, bagietki, o Włoszech: pizzy, spaghetti i Pinokia i tak dalej, i tak dalej…. Jury złożone z naszych znamienitych gości dostawało oczopląsu i gubiło się w ilości potraw przyniesionych im do degustacji.

Bardzo podobała się im wszystkim nasza szkoła; podkreślali, że jest w niej bardzo przyjemnie; uderza czystość i bardzo zadbane wszystkie wnętrza, podobała się im atmosfera panująca podczas imprezy i przede wszystkim: szkolna społeczność zrobiła na nich bardzo pozytywne wrażenie.

Zdzisława Choynowska- dyrektor szkoły

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress