„Feel Korea!”

0

W dniach 28-29 kwietnia 2016r. gościliśmy w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie  uczniów klas VI Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Szczuczynie oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Uczestniczyli oni w organizowanych przez Bibliotekę Dniach Kultury Korei Południowej. Spotkania były możliwe dzięki wsparciu ze strony Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie, które udostępniło nam materiały edukacyjne oraz tradycyjne koreańskie stroje – hanboki.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali konferencyjnej Biblioteki, w której dzieci dowiedziały się ciekawych faktów o Korei – jej kulturze, tradycjach, muzyce oraz kuchni. Czynnie uczestniczyły w dyskusji oraz zadawały pytania na interesujące je tematy. Zobaczyły jak wygląda tradycyjny koreański strój – hanbok, a także go przymierzyły. Spróbowały również przygotowanego przez pracowników biblioteki jednego ze sztandarowych dań koreańskiej kuchni – kimbapu. Ponadto chętnie odtańczyły jeden ze współczesnych tańców popularnego zespołu z Korei.

Następnie spotkanie przeniosło się na 1. piętro budynku Biblioteki, gdzie w holu i sali edukacyjnej czekały na uczestników inne atrakcje. Dzieci malowały tradycyjne koreańskie maski, wykonywały flagi, a także grały w dwie tradycyjne gry. Ponadto zapoznały się z wyeksponowanymi materiałami, m.in. drzeworytem oraz plakatem z tradycyjną architekturą Korei. Zabawie towarzyszyła koreańska muzyka współczesna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Stażystki Biblioteki Miejskiej

Marlena Stocka i Olga Kowalewska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress