Filmowa_12 i Zbigniew Mroczkowski – warsztaty filmowe w BCK w Szczuczynie

0

25.02.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadził Zbigniew Mroczkowski (doskonalił swój warsztat pracy w Warszawskiej Szkole Filmowej).   Wsparły go Karolina Karwowska i Monika Mocarska, członkinie młodzieżowej grupy filmowej ART Radziłów CREW, której jest opiekunem artystycznym.

Uczestnicy projektu „Szczuczyn okiem młodego filmowca” w skupieniu słuchali i obserwowali doświadczonych filmowców, którzy demonstrowali sprzęt niezbędny przy pracy nad kręceniem filmu, jego składanie i rozkładanie, działanie i funkcje. Następnie młodzież samodzielnie uczyła się nim posługiwać.

Szczuczyńska Filmowa_12 poznała podstawowe pojęcia filmowe m.in. kadr czy ujęcie. Czym się różni scena od sekwencji. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z rodzajami planów filmowych a także punktami widzenia kamery. Dowiedzieli się, że kluczem do tworzenia ciekawych filmów jest odpowiednie kadrowanie czyli  takie aby filmowane obiekty znalazły się w mocnych punktach kadru.

Ale na teorii się nie skończyło. Młodzi filmowcy nagrywali  i fotografowali siebie nawzajem przy okazji poznając i ucząc się określonych zadań osób, które pracują nad całością filmu: reżysera, scenarzysty, dźwiękowca, operatora, oświetleniowca,  itp.

Podczas zajęć wyłoniło się kilka wizji filmu, który ma powstać w ramach szczuczyńskiego projektu. Szczegóły już niebawem.

Sobotnie warsztaty filmowe odbyły się w sali edukacyjnej Centrum,  przekształconej w salę multimedialną dzięki funduszom z projektu „Szczuczyn okiem młodego filmowca”. Sala została doposażona w rzutnik, ekran, nagłośnienie i rolety.

Filmowa_12

Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress