Gdzie jest wiata przystankowa?

0

Kilka dni temu z zatoczki autobusowej na ul. Szczuki w Szczuczynie „zniknęła” wiata przystankowa. Jeden z kierowców zarejestrował to zdarzenie dzięki czemu sprawca niebawem zostanie ukarany. 

Prawdopodobnie fakt przywłaszczenia wiaty został zarejestrowany smartphonem… Rozwój technologii i miniaturyzacja urządzeń powodują, że nowoczesne rozwiązania wykorzystywane są od pewnego czasu w autach- popularność zdobywają  samochodowe kamery z rejestratorami tzw. wideorejestratory. Na rynku dostępne są coraz częściej kamery z możliwością rejestracji przebiegu jazdy, zapisujące obraz nawet w nocy, w rozdzielczości HD.

Zwolennicy wideorejestratorów przekonują, że dzięki takiemu urządzeniu kierowca może czuć się pewniej podczas jazdy. Zapis pokonywanej trasy pozwala na przykład uniknąć niejednoznaczności w razie kolizji, posłuży, jako materiał dowodowy w sądzie czy w razie sporu z ubezpieczycielem. Należy również pamiętać, że za wykroczenia, które zapisał rejestrator może zostać ukarany również użytkownik. Trzeba także wiedzieć, że w razie sporu sądowego zapisany film najczęściej będzie podlegał dodatkowej weryfikacji przez biegłych.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress