Głośne Czytanie 2023

0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka również włączyła się do obchodów tego święta. 28 i 29 września 2023 roku odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru
w Niedźwiadnej i Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. Bibliotekarki BCK w Szczuczynie przeczytały uczniom baśń pt. „Srebrna kaletka” Janiny Porazińskiej, na uważnych słuchaczy czekała miła niespodzianka – quiz z nagrodami.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i pamiętajmy, że Dzień Głośnego Czytania może być celebrowany codziennie.

Anna Akus – Szklarzewska

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x