Grafiki informacyjne na terenie ogrodu spacerowego

0

Na terenie utrzymanego w duchu barokowym ogrodu spacerowego znajdującego się za kompleksem klasztorno-kościelnym w Szczuczynie zamontowano w istniejących tablicach grafiki informacyjne wydrukowane na folii monomerycznej: z rysem historycznym sylwetki fundatora kompleksu, założyciela i właściciela naszego miasta – Antoniego Stanisława Szczuki; często burzliwą historią klasztoru pijarów i kościoła pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny oraz ich funkcjonowaniem; dziejami szczuczyńskiego kolegium pijarskiego oraz informacją o szczuczyńskich kryptach.

Na każdej grafice znajdują się QR- kody, które po zeskanowaniu przekierowują na stronę internetową Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, gdzie są zamieszczone publikacje na temat historii i tradycji Szczuczyna oraz działającego w szczuczyńskim Centrum Kultury Archiwum Społecznego, gdzie zapoznać się można z lokalnymi źródłami obejrzeć również archiwalne dokumenty i zdjęcia m.in. klasztoru i kościoła.

Grafiki informacyjne powstały dzięki zaangażowaniu ks. Proboszcza Jacka Majkowskiego i Dyrektora BCK w Szczuczynie Janusza Siemiona.

Skład komputerowy, druk i montaż grafik: PC-et Kamila Oleksy

Tekst i foto: Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress