II Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2019

0

18 czerwca 2019 r. na boisku Orlik w Szczuczynie odbyła się II Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2019. Impreza została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie dzięki uzyskanemu wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Grajewie, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie oraz sponsorów. Olimpiada zgromadziła zawodników i opiekunów z takich miast jak: Sejny, Kolno, Mońki, Grajewo, Szczuczyn.

Głównymi celami Olimpiady była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz budzenie wiary we własne siły i możliwości wszystkich zawodników. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania uczestników, opiekunów oraz gości, wśród których znaleźli się  m.in.  Dyrektor Biura Posła Kazimierza Gwiazdowskiego p. Monika Stefańska, p. Anna Świderska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, p. Janusz Siemion – Dyrektor BCK w Szczuczynie, p. Janusz Marcinkiewicz – Kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie.

Podczas rozpoczęcia Olimpiady uczestnicy i goście wzięli udział w przemarszu z pochodnią wokół stadionu. Zwieńczeniem przemarszu było odpalenie znicza Olimpijskiego przez p. Martę Gutowską – Kierownik WTZ w Szczuczynie i w Grajewie oraz p. Annę Świderską – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie. Po symbolicznym otwarciu Olimpiady wszyscy sportowcy, dzięki pięknej pogodzie mogli bez przeszkód rozpocząć sportową rywalizację. 

Zawodnicy i zawodniczki startowali w  klasycznych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 200 metrów, biegu na 400 metrów, sztafecie 4×100 metrów oraz wielu innych, dostosowanych do stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Konkurencjom olimpijskim towarzyszyły, także inne atrakcje. Olimpiadę uświetniał także Dj Mateusz, który przez cały czas gorąco zachęcał do zabawy. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali medale, najlepsi dostali, także puchary oraz nagrody, ufundowane przez sponsorów.

II Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2019 nie stanowiła wyłącznie rywalizacji sportowej, była radością, zabawą oraz integracją osób niepełnosprawnych. 

 

Lista sponsorów, którzy wsparli organizację II Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2019:

 1. Niebrzydowski Marek, JanMar Centrum Ubezpieczeń Szczuczyn
 2. Małachwiej Elżbieta, Sklep Przemysłowy „Domar” Szczuczyn
 3. Kaliszewski Zbigniew, Usługi Transportowe Szczuczyn
 4. Drobiński Wiesław, Niebrzydowski Kazimierz firma „Rolmex” Szczuczyn
 5. Kaczyński Marek, P.P.H.U. Płomyk Szczuczyn
 6. Mioduszewska Joanna, Firma UniNet w Szczuczynie
 7. Anna Krepczyńska Kwiaciarnia Różyczka Szczuczyn
 8. Sklep AGD-RTV Birawit w Szczuczynie
 9. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol Grajewo
 10. Państwo Bagińscy Centrum ogrodnicze „Ogród” w Grajewie
 11. Kamińska Natalia Grajewo
 12. Stepnowska Mariola Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Witek
 13. Księgarnia Alfa w Grajewie
 14. Księgarnia Grajewo
 15. Niebrzydowski Marcin Świat BHP Grajewo
 16. Piekarnia Grabowo
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress