Instytut Głuchoniemych w Warszawie im. Jakuba Falkowskiego

0

Instytut Głuchoniemych w Warszawie

im. Jakuba Falkowskiego

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie to najstarszy tego typu ośrodek dla młodzieży oraz dzieci niesłyszących i niedosłyszących.
Placówka założona 23 października 1817 r., od 200 lat pomaga osobom z wadami słuchu. W skład zespołu szkół wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa i liceum, a także technikum i branżowa szkoła zawodowa.
Szkoła dysponuje internatem dla wychowanków z najodleglejszych stron Polski.

„Dzieci pijara Falkowskiego”

W dniu 5 października w Centrum Muzealno – Wystawienniczym w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Dzieci pijara Falkowskiego” organizowane przez Bibliotekę Centrum – Kultury. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej oraz klasy Va SP w Szczuczynie wraz z opiekunkami. O historii i działalności Instytutu Głuchoniemych w Warszawie pogadankę wygłosił dr Tadeusz Adamiec dyrektor Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Omówił także podstawowe zasady języka migowego oraz poruszył temat życia ludzi głuchych.

tekst: Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu
zdjęcia: Anna Chmielewska, Nina Klimaszewska – BCK

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” – 2021

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x