Interaktywne lekcje w SP nr 3

0

Dwie sztuki tablic interaktywnych z projektorem ultrakrótkoogniskowym wraz z dwoma głośnikami zasiliły Szkołę Podstawową Nr 3 Specjalną funkcjonującą w ramach Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. W ubiegłym tygodniu w szkole odbyła się prezentacja możliwości tablic.

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Interaktywne pomoce dydaktyczne są nowoczesnym i przydatnym narzędziem w pracy nauczyciela z uczniem. To narzędzie wspomagające prowadzenie lekcji. Niewątpliwą korzyścią, jeśli patrzy się pod kątem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest interaktywność tablicy, która pozwala indywidualnie dotknąć, narysować, poprawić, uzupełnić, dopisać, odsłuchać wyświetlane pliki i elementy. Interaktywna tablica ułatwia zrozumienie trudnych treści poprzez ich wizualizację, graficzną prezentację, odsłuchanie.

Praca z wykorzystaniem tablicy ćwiczy koncentrację, ponieważ uczeń musi skupić uwagę na elementach, nad którymi aktualnie pracuje. Możliwości kolorowania, przekształcania, dorysowywania, dopasowywania, poprawnego zapisania stanowią jej dodatkowy atut. Wyposażona w funkcję nagrywania tablica umożliwia zapis pracy ucznia i nauczyciela w postaci pliku multimedialnego.

Interaktywne tablice to koszt 15.940,80 zł. z czego dotacja z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica” wyniosła 12.752,64 zł. Resztę stanowiły środki własne powiatu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress