IV tydzień wakacji z MDK

0

Zakończył się IV tydzień zajęć wakacyjnych w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie.  Odbyła się wycieczka w trakcie której dzieci malowały kredą na asfalcie. Wiele radości sprawił dzieciom całodzienny blok imprez połączony z noclegiem w Miejskim Domu Kultury który rozpoczął się wyprawą na stadion miejski, gdzie opalano się  i korzystano z hydrantowego prysznica. Po południu  odbyła się wycieczka do starego parku by wziąć udział w cotygodniowych zajęciach tanecznych Salsation prowadzonych przez Sławomira Matysiewicza. Po powrocie do MDK dzieci piekły kiełbaski na ognisku. Wieczorem obejrzały film  z poczęstunkiem i ułożyły się do snu. Rankiem po spożyciu śniadania  rozeszli się do swoich domów. Od wielu lat także i w tym roku dzięki uprzejmości kierownictwa Centrum Szkoleniowo-Rekracyjnego „Knieja” w Rajgrodzie dzieci skorzystały z kąpieliska, choć aura w tym dniu jak i w większości tegorocznych wakacji zawodziła. Na zakończenie „Zajęć wakacyjnych z MDK” dzieci brały udział w zabawie przebierańców, a za stroje zostali nagrodzeni m.in.: Natalia Nagel, Weronika Karpińska, Julia Chrostowska, Bartłomiej Chmielewski, Aleksandra Dejneka, Patryk Danowski, Julia Bartoszewicz. W konkursie na pamiętnik z wakacji nagrodę otrzymała Weronika Karpińska. Nagrody dla dzieci ufundował sponsor indywidualny Przemysław Piwko. Na zakończenie zajęć wakacyjnych po tańcach i śpiewie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pizzy i napojów.
Wakacyjne zajęcia z dziećmi prowadzili: starszy instruktor Andrzej Szabelski, stażystki: Monika Czaplicka, Ewelina Modzelewska oraz wolontariuszka Maria Józwik. W czasie dwóch ostatnich tygodni pracowały z dziećmi również Wioletta Modzelewska i Renata Gazowska. Łącznie w zajęciach wakacyjnych w MDK w Szczuczynie wzięło udział 91 dzieci.

Tekst: Andrzej Szabelski – MDK

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress