IX POWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

0

Tegoroczne obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyły się (dzięki przepięknej majowej pogodzie) w formie pikniku na terenie klubu  Hades.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy skąd po jej zakończeniu barwny korowód uczestników przemieścił się do klubu Hades. Po części oficjalnej, prowadzące imprezę panie Wioletta Skwiot i Anna Jarząbek, oddały publiczność we władanie Fabryki zabawy, przerywanej występami dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli powiatu grajewskiego i monieckiego oraz zespołu seniorów ze Szczuczyna. Równoległe zebrani mogli do woli korzystać ze zjeżdżalni, trampoliny, kuli wodnych.

Chętni malowali kredą na asfalcie oraz tworzyli wspólne dzieło plastyczne „Chodź pomaluj mój świat” oraz w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. W budynku klubu wyeksponowane były prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie i podopiecznych przedszkola w Wojewodzinie oraz oferta edukacyjna skierowana do rodziców dzieci dotkniętych autyzmem.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wylosować książki, gry i zabawy. Wszyscy mieli możliwość skorzystania z kawy, herbaty i ciast upieczonych przez rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz tradycyjnie serwowanej grochówki.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą w Grajewie i Zespół Szkół Specjalnych im. Pawła II w Grajewie. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku, Starostę Powiatu Grajewskiego, Burmistrza Miasta Grajewo i Wójta Gminy Grajewo.

Powiat Grajewski reprezentowała Alicja RutkowskaWicestarosta Grajewski.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress